Multimedia w szkole – sprawozdanie z projektu

Wiosną 2017 roku w ramach działalności statutowej Fundacji AKCES zorganizowano szkolenia hybrydowe zatytułowane Multimedia w szkole. Szkolenia odbywały się w 5 Regionalnych Ośrodkach Szkoleń E-learningowych (Bydgoszcz, Chrzanów, Kowalew, Ostrowiec Świętokrzyski, Tymbark). Uczestniczyło w nich 144 nauczycieli z okolicznych szkół. W każdym ośrodku odbyły się 2 lub 3 spotkania stacjonarne, pomiędzy którymi była możliwość współpracy przez Internet. Kierownikiem projektu była Katarzyna Pobiega, a koordynatorem merytorycznym dr Katarzyna Winkowska-Nowak.

Zajęcia prowadzili:

• Agata Matuszczak
  • Anna Banachowicz
  • Anna Szwancyber
  • Olaf Szwancyber
  • Teresa Zielińska
  • Mirela Robakowska
  • Edyta Pobiega
  • Piotr Pobiega
  • Edyta Śmieszek
  • Jan Konieczny

Cele szkolenia:

• Propagowanie narzędzi multimedialnych w pracy nauczyciela.
  • Zaprezentowanie zastosowań różnorodnych narzędzi informatycznych w nauczaniu przedmiotowym
  • Pokazanie innowacyjnego podejścia nauczyciela do edukacji
  • Zapoznanie nauczycieli z darmowymi programami możliwymi do wykorzystania we wspomaganiu nauczania

Tematyka:

• Zastosowanie Chmury edukacyjnej w nauczaniu na przykładzie Chmury Google
  • Tworzeniem witryn internetowych.
  • Zapoznanie z oprogramowaniem GeoGebra
  • Oprogramowanie do tablicy interaktywnej Open Sankore