Przykładem dobrych praktyk wprowadzanych przez nauczycieli są projekty edukacyjne prowadzone w ramach szkoleń organizowanych przez ROSE.

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environement) to darmowy i otwarty (opensource) program służący m.in. do tworzenia kursów internetowych, stron www oraz forów internetowych.

Projekt GeoGebra

GeoGebra jest dynamicznym oprogramowaniem matematycznym łączącym algebrę, geometrię i analizę matematyczną. Program został stworzony przez Markusa Hohenwartera i jest przez niego oraz międzynarodowy zespół programistów stale udoskonalany.