Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS w Warszawie zorganizowało w 2016 roku I Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK.

konk5

 

Konkurs realizowany był na trzech poziomach edukacyjnych:

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI)
  • gimnazja
  • szkoły ponadgimnazjalne

w trzech kategoriach:

  • Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą
  • Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice z GeoGebrą
  • Sztuka i GeoGebra

Zadaniem uczniów było wykonanie apletu w programie GeoGebra zgodnie z kryteriami oceniania, które uwzględniały:

  • zgodność projektu z tematem
  • oryginalność rozwiązania
  • stopień trudności wykonania apletu
  • czytelność i funkcjonalność projektu
  • nowatorstwo w podejściu do tematu
  • estetykę wykonania projektu.

W konkursie laureatami i wyróżnionymi zostało blisko 70 uczniów z ponad 20 szkół. Najlepsze prace nagrodzono dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez: Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT, Oficynę Edukacyjną – Krzysztof Pazdro, Wydawnictwo Nowik, Human Touch Group oraz Fundację Orange.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 28 czerwca 2016 roku w Warszawie na Międzynarodowej Konferencji East West Conference on Matematics Education EWCOME 2016 - Matematyka bez barier podczas której laureaci zaprezentowali swoje prace.

Laureaci konkursu:

  • Kategoria: Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego
  • szkoła podstawowa

I miejsce Paweł Szaliński – Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim (Pole  powierzchni prostopadłościanu)

II miejsce Mateusz Rajs - Szkoła Podstawowa nr 109 w Krakowie (Twierdzenie o kącie środkowym i wpisanym opartym na tym samym łuku)

III miejsce Adrian Sajdak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli (Figury symetryczne)

  • gimnazjum

I miejsce Mateusz Purczyński – Gimnazjum nr 1 w Żninie (Objętość kuli)

II miejsce Jakub Kołosiński – Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli (Pole trójkąta o bokach długości a,b,c opisanego na okręgu o promieniu r)

III miejsce Jakub Szyndler –  Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie (Twierdzenie Pitagorasa)

  • szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce Marta Prawdzik – Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku (Zadanie na dowodzenie - okrąg opisany na czworokącie)

II miejsce Kamil Grzegorowski – IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim (Kąty w układzie współrzędnych)

III miejsce  Kamil Karwowski - TR ZSCKR w Studzieńcu (Suma długości boków trójkąta)

  • Kategoria: Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice
  • szkoła podstawowa

I miejsce Mikołaj Okoń – Szkoła Podstawowa nr 109 w Krakowie (Mój pierwszy projekt samochodu)

II miejsce Paweł Szaliński – Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim (Układ Słoneczny)

III miejsce Mateusz Rajs - Szkoła Podstawowa nr 109 w Krakowie (Plan ewakuacji szkoły)

  • gimnazjum

I miejsce Jakub Kliszko – Gimnazjum nr 2 w Piasecznie (Równia Pochyła)

II miejsce Jan Krysiński – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie (Układ krwionośny)

III miejsce Krzysztof Łęcki –  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie (Dom pasywny)

  • szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce Witold Dębski – Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Pruszkowie (Konstrukcja obrazu w soczewce skupiającej

  • Kategoria: Sztuka i GeoGebra
  • szkoła podstawowa

I miejsce Aleksandra Krzowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego  w Stalowej Woli (Bałwanek)

II miejsce Katarzyna Syroka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego  w Stalowej Woli (Choinka)

III miejsce Anna Surdyka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego  w Stalowej Woli (Kosmos)

  • gimnazjum

I miejsce Angelina Kruszczyńska – Zespół Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków, Gimnazjum nr 52 w Bydgoszczy (Pudełko-niespodzianka)

I miejsce Dawid Jonkisz – Gimnazjum nr 11 w Jaworznie (Kominek)

II miejsce Mateusz Purczyński – Gimnazjum nr 1 w Żninie (W krainie animacji)

II miejsce Krzysztof Łęcki – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie (Wieża Eiffla)

III miejsce Patryk Florczak –  Zespół Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków, Gimnazjum nr 52 w Bydgoszczy (Robot)

III miejsce Hubert Świderski – Zespół Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków, Gimnazjum nr 52 w Bydgoszczy (Nie nasz układ)

  • szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce Kamil Grzegorowski – IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim (Lilie)

II miejsce Katarzyna Sokołowska – Liceum Ogólnokształacące im. Tomasza Zana w Pruszkowie (I Ty pokochasz GeoGebrę)

III miejsce Aleksandra Małolepsza - IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim (Animowany wiatrak)

konk1

konk2

konk3

konk4

konk6

jackpotcity

Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES
Al. Wilanowska 9A lok. 121
02-765 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2017 Fundacja AKCES. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.