Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Autorzy opisują możliwości wspomagania GeoGebrą tematów objętych podstawą programową szkoły ponadpodstawowej, ale również wykraczających poza nią:

  • granice funkcji, w tym granice w punkcie, granice jednostronne, granice niewłaściwe, granice w nieskończoności oraz asymptoty wykresu
  • iloraz różnicowy, pochodna funkcji w punkcie
  • interpretacja geometryczna pochodnej równanie stycznej
  • monotoniczność i ekstrema funkcji, wypukłość wklęsłość, punkty przegięcia
  • twierdzenie o przyjmowaniu wartości pośrednich

Znaczną część publikacji zajmują zagadnienia z optymalizacji, zarówno z wykorzystaniem funkcji kwadratowej, jak i rachunku pochodnych. Ostatni rozdział to znacznie wykraczające poza podstawę programową szkoły ponadpodstawowej tematy: całka nieoznaczona i całka oznaczona. Przygotowane materiały mogą być wykorzystane zarówno na zajęciach dodatkowych i kółkach zainteresowań, jak też podczas samodzielnej pracy uzdolnionych matematycznie uczniów oraz studentów kierunków nietechnicznych.

 

Cena 49 zł promocyjna 40 zł +koszty przesyłki (10,00 List polecony - Poczta Polska), płatne przelewem. Książki zostaną wysyłane po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

Numer konta: 20 1750 0012 0000 0000 3535 5758, Tytuł przelewu - Imię i nazwisko (nazwa).

Zamówienia można składać przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W mailu należy podać dane do faktury: Imię i nazwisko (nazwa), adres i NIP oraz adres do wysyłki.

Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES
Al. Wilanowska 9A lok. 121
02-765 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2024 Fundacja AKCES. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.